Archiwum październik 2007


paź 16 2007 KREDYTY STUDENCKIE - tylko do 15 listopada...
Komentarze: 0

Czy wiesz, że termin składania wniosków mija już 15 listopada?

Czy masz już zebrane wszystkie dokumenty? Czy wybrałeś już Bank?

Spiesz się, potem będą kolejki i nerwy!

Nie zmarnuj tej okazji.  Kredyt studencki pomoże Ci w życiu.

Zajrzyj też na stronę KREDYTY STUDENCKIE  żeby szybko znaleźć linki do stron o kredytach studenckich prowadczonych przez banki! Znajdziesz tam także bez kłopotu   najbliższą placówkę banku i od razu możesz do niej zadzwonić.

Powodzenia!  

 

paź 02 2007 Praca dorywcza – korepetycje
Komentarze: 0

Praca dorywcza – korepetycje

autor: Marta Malarska

Korepetycje to jeden z łatwiejszych sposobów zarobku dla osób uczących się lub studiujących.



Korepetycje to jeden z łatwiejszych sposobów zarobku dla osób uczących się lub studiujących. Ma wiele zalet: możliwość ustalenia czasu pracy, wysokie wynagrodzenie za godzinę, możliwość pogodzenia z innymi zajęciami. Należy jednak pamiętać, że decydując się na tego typu pracę, należy przestrzegać określonych zasad i dokładnie dowiedzieć się, na czym polega zadanie korepetytora. Oto kilka wskazówek dla osób, które decydują się podjąć taką pracę:

 

1. Reklamuj się!

Jesteś już zdecydowany na dawanie korepetycji, chcesz pomagać uczniom w przedmiotach ścisłych lub humanistycznych. Wydrukuj ogłoszenia i rozklej je w szkołach niedaleko swojego domu. Działaj zgodnie z prawem. Zapytaj dyrektora, czy możesz zostawić informację na korytarzu szkoły. W ten sposób dotrzesz do uczniów. Nie rozklejaj ogłoszeń na przystankach. Jest to karane mandatem, robiąc to, licz się z nieprzyjemnymi konsekwencjami.Ogłoś się w Internecie! Jest wiele portali edukacyjnych, gdzie można zamieścić darmowe ogłoszenie.

 

Wzór ogłoszenia

JĘZYK POLSKI

Korepetycji udziela studentka 3. roku polonistyki na UW

- pomoc w nadrabianiu zaległości

- gramatyka i literatura

- pomoc w przygotowaniach do egzaminów do gimnazjum i liceum

- szybka powtórka do MATURY

- pomoc w przygotowaniach do egzaminów na kierunek: POLONISTYKA

- pomoc w pisaniu wypracowań

- doświadczenie

- dojazd do ucznia

Tel. Kontaktowy: 0229999999 kom: 5009999999

 

2. Bądź dobrze przygotowany!

Zanim umówisz się na pierwszą lekcję dowiedz się, na przykład podczas rozmowy telefonicznej, jakie potrzeby ma uczeń. Jeśli uczysz polskiego dowiedz się, czy dana osoba potrzebuje pomocy przy napisaniu wypracowania, czy może chce powtórzyć epoki literackie.

 

3. Sprawdź wiadomości!

Przygotuj mały test. Pomoże Ci on dobrać odpowiedni materiał do nauki i ustalić, jakie wiadomości ma uczeń.

 

4. Ustal reguły! Nie popieraj lenistwa!

Uczniom często wydaje się, że korepetytor ma obowiązek odrabiać za nich prace domowe. Ustal od razu jakie są Twoje obowiązki, a jakie obowiązki ucznia.

 

5. Bądź szczery!

Nie obiecuj cudów. Porozmawiaj szczerze z uczniem i jego rodzicami. Daj im do zrozumienia jakie uczeń ma wiadomości, w jakim tempie możecie nadrobić zaległości lub przygotować się do egzaminu.

 

6. Bądź cierpliwy!

Każdy uczeń jest inny i ma swoje tempo nauki. Nie krzycz na uczniów. Ważne jest, by mieli do Ciebie zaufanie i wiedzieli, że zrobisz wszystko by pomóc im opanować materiał.

 

7. Sprawdzaj wiadomości!

Zadawaj pracę domową, rób, co jakiś czas testy. W ten sposób przekonasz się, czy uczeń opanował materiał i czy są efekty Twojej pracy.

 

8. Nagrody i kary!

Pamiętaj, by pochwalić ucznia gdy robi postępy. Jeśli nie odrabia stale prac domowych, porozmawiaj z nim. Ustal jaką karę poniesie, jeśli to się powtórzy. Jeśli rozmowy z uczniem nie dają rezultatów, porozmawiaj z rodzicami.

 

9. Informuj rodziców.

To najczęściej oni płacą za lekcję dziecka. Mają prawo wiedzieć o postępach lub problemach ucznia.

 

10. Bądź na bieżąco!

Orientuj się kiedy jest najbliższa klasówka, co uczeń przerabia w szkole, zabieraj odpowiednie materiały na lekcję.

 

11. Inwestuj w swoją wiedzę!

Kupuj podręczniki, orientuj się w nowowydanych pomocach naukowych.

----------

Marta Malarska jest studentką V roku filologii polskiej na UW, specjalizacja filologia dla mediów i właścicielką Serwisu Informacyjnego Dla Kobiet DlaUrody.pl.
http://www.dlaurody.pl
info@dlaurody.pl

----------

Ten artykuł pochodzi z serwisu Artykularnia.pl - źródła darmowych artykułów do przedruku!
bogaty-student : :
paź 02 2007 Jak studiować, żeby znaleźć ciekawą...
Komentarze: 0
Jak studiować, żeby znaleźć ciekawą pracę

autor: Mariusz Kapusta

Trzymasz w ręku indeks wymarzonej uczelni. Jego zdobycie kosztowało Cię wiele wysiłku i dało wiele satysfakcji. Otwiera się przed Tobą całkiem nowy rozdział twojego życia, który zadecyduje  o twojej przyszłości. To dobry moment, żeby zastanowić się jak efektywnie wykorzystać studencki czas.

Kiedy wyjeżdżałem na studia towarzyszyły mi mieszane uczucia. Z jednej strony obawa jak wszystko się ułoży, z drugiej niesamowita radość i przeświadczenie, że nic nie będzie mnie teraz w stanie powstrzymać przed osiągnięciem tego, czego chcę.

Wtedy i teraz jednym z najważniejszych pytań, które zadają sobie studenci jest „Co będzie po studiach? Kim będę? Czy będę robił coś sensownego?”. Jeżeli należysz do osób, które zadają sobie te pytania to przeczytaj poniższe rady, jak studiować, żeby zwiększyć swoje szanse na znaleźnie ciekawej pracy.

1. Weź na siebie odpowiedzialność za swój sukces.

Zaakceptuj fakt, że największą odpowiedzialność za swój sukces ponosisz Ty. Zdecyduj, które przedmioty są dla Ciebie ważne i na nich się koncentruj, bo tych właśnie chcesz się nauczyć. One pomogą Ci w przyszłości zdobyć interesujące zajęcie. Zastanów się, jaka wiedza nie straci na wartości w ciągu pięciu lat i tutaj walcz o najlepszych wykładowców. Takimi przedmiotami są na pewno języki, one powinny znaleźć się na szczycie twojej listy. Wykładowcy będą lepsi i gorsi, ale niezależne od nich to Ty decydujesz czego się nauczysz. Od lepszych ucz się jak najwięcej, gorszych ignoruj i znajdź inny sposób, żeby się nauczyć tego, co dla Ciebie ważne.

2. Określ co chcesz osiągnąć dzięki studiom

Nie jest to proste ćwiczenie, nawet dla osób, które już studia skończyły :), ale zapewniam, że bardzo Ci pomoże. Wiedza, kim chcesz być ułatwia dokonanie wielu wyborów. Nie musisz opisywać siebie za kilka lat w wielkich szczegółach. Skoncentruj się na typie pracy, którą chcesz wykonywać a nie konkretnej profesji. Nie pisz, że chcesz mieć fajną pracę, ale np. chcę podróżować, pracować za granicą, zajmować się nauczaniem i pracą badawczą, prowadzić własną firmę. Napisz to w czasie teraźniejszym i powieś sobie w widocznym miejscu. Z czasem, gdy dowiesz się więcej twoja wizja stanie się wyrazistsza.

3. Wybierz 1-3 rzeczy, w których będziesz najlepszy/a

Nie można być najlepszym we wszystkim. Zamiast próbować osiągnąć niemożliwe wybierz sobie od 1 do 3 przedmiotów/umiejętności, w których będziesz gwiazdą. Na początku to trudne, ale im szybciej zdecydujesz tym szybciej zaczniesz budować swoją przewagę. To będą twoje atuty w przyszłości. Najlepiej gdyby były powiązane z tym, co chcesz robić w przyszłości. To, w czym jesteś niepokonany/a buduje twój wizerunek i kapitał na przyszłość. Jak zdecydować, które powinny być najważniejsze? To takie, które pomagają Ci osiągnąć cel z pkt 2.

4. Stawiaj na wiedzę praktycznąTeoria jest potrzebna, ale książkę można sobie zawsze przeczytać później. Jeżeli możesz to wybieraj przedmioty, które stawiają na rzeczywiste projekty, robienie analiz, pisanie oprogramowania, robienie badań itp. Zadawaj sobie pytanie, do czego wiedza z danego przedmiotu może być przydatna w praktyce. Korzystaj z konferencji branżowych i konkursów dla studentów. Dzięki temu nabierzesz doświadczenia i jednocześnie uzyskasz dostęp do wiedzy i kontaktów w najważniejszych dla Ciebie obszarach. Oczywiście najważniejsze powinny być te, które wybrałeś/aś w pkt 3.

5. Pracuj mądrze, a nie ciężko

Korzystaj z wiedzy zgromadzonej przez poprzednie generacje. Starsi studenci wiedzą jak zdać egzaminy przy optymalnym wysiłku. Użyj tej wiedzy. Większość uczelni niestety nie promuje systematycznej pracy. Są przedmioty, przy których tylko systematyczna nauka daje wyniki, np. języki. Systematycznie też pracuj nad wybranymi przez Ciebie w pkt. 3 przedmiotami. Co do pozostałych nie miej wyrzutów sumienia pozostawiając ich wykucie w czasie sesji. Uważaj tylko, żeby nie traktować tak wszystkich przedmiotów, bo w pracy promowana jest już systematyczność, a nie zakuwanie w 2 tygodnie.

6. Bądź aktywny/a

Sama nauka i dobre oceny nie wystarczą do zdobycia naprawdę ciekawej pracy. Do tego potrzebne są umiejętności, które można zdobyć tylko w praktyce: praca w grupie, przewodzenie, samodyscyplina. Najlepszym miejscem do tego są organizacje studenckie, fundacje czy firmy, które oferują interesujące praktyki. Znajdź organizację, która Ci odpowiada. Zorientuj się jak prężnie działa, czego możesz się nauczyć, co możesz zaoferować od siebie i zacznij działać. Jest to dodatkowe obciążenie i czasem odbywa się kosztem zajęć ale patrz pkt 5.

O pamiętaniu o imprezach nie muszę wspominać, bo po zastosowaniu powyższych sześciu punktów będzie to uczciwie zapracowana rozrywka ;). Powodzenia w studiowaniu.

----------

Mariusz Kapusta jest managerem w międzynarodowej firmie. Doświadczony analityk, projektant, certyfikowany kierownik projektów i trener. Na co dzień kieruje dużymi, globalnymi projektami informatycznymi, zarządza rozwojem swojego zespołu i rozwija umiejętności zarządzania projektami w firmie. Jego pasja to rozwój osobisty, ze szczególnym naciskiem na efektywność działania. Prowadzi bloga http://www.proaktywnie.pl.

----------

Ten artykuł pochodzi z serwisu http://www.artykularnia.pl - źródła darmowych artykułów do przedruku!
bogaty-student : :